Zmień zwykły na inny.
Adwent 2017

W jaki sposób - Z grupą - co i jak zorganizować

Co możecie przygotować?

Wieńce adwentowe, kalendarze adwentowe, świece, stroiki, ciasteczka, specjalne kartki świąteczne i wiele innych rzeczy, które będą piękną ozdobą świątecznych domów.

Jak mają wyglądać odwiedziny?

Ważny jest plan ramowy, który wyznaczy czas trwania odwiedzin oraz stałe punkty programu, takie jak wspólna modlitwa z domownikami, śpiew i krótkie rozważanie, przygotowane przez odwiedzających. Oczywiście sposób realizacji uzależniony jest głównie od wieku odwiedzanych. Bardzo istotnym elementem każdego spotkania jest rozmowa na temat adwentu, jego istoty, sposobów przeżywania. 

Jak się zapowiedzieć?

Najlepiej, jeżeli o waszej grupie oraz ideę odwiedzin przedstawi parafianom lub innej grupie wasz proboszcz czy lider podczas wspólnego spotkania, nabożeństwa itp. Warto zaznaczyć, do których domów się wybieracie. Natomiast o swoich odwiedzinach w konkretnych domach pytacie domowników na tyle wcześnie, aby nie zdezorganizowało to ich funkcjonowania, ale także nie pozwoliło „przewrócić domu do góry nogami” na wasze przyjście. Wizyty najlepiej planować na godziny pomiędzy 17 a 18. Odwiedzanych domowników możecie zachęcić do przyłączenia się do waszej grupy.  

Co z 24, 25, 26?

Te dni zaplanujcie jako wielkie wydarzenie w waszym Kościele, na które osobiste zaproszenie dostanie każda osoba. Będziecie wspólnie świętować urodziny Jezusa Chrystusa. To wielki przywilej i wielka radość, być uczestnikiem tego wydarzenia.

Copyrights 2010: InnyAdwent.pl; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.