Zmień zwykły na inny.
Adwent 2017

Impulsy

Operacja Andrzej to projekt, który

  • pomaga wierzącym modlić się o znanych sobie ludzi, którzy szukają Jezusa,
  • umożliwia nawiązanie z nimi bliższych relacji
  • oraz pomaga w zaproszeniu ich do relacji z Bogiem, zaufania i powierzenia swojego życia Jezusowi.


Swoją nazwę zawdzięcza biblijnej postaci Andrzeja – brata Piotra. Andrzej był uczniem Jana Chrzciciela. Kiedy ten kazał pójść mu za Jezusem, Andrzej powiedział o tym wszystkim swojemu bratu, a potem przyprowadził go do Jezusa: Andrzej (...) spotkał najpierw Szymona, brata swego (...) i przyprowadził go do Jezusa (J 1,40-42).

Często zastanawiamy się jak zaprosić innych na nasze nabożeństwa, godziny biblijne i inne spotkania parafialne. Myślimy, jak znaleźć sposób na podzielenie się z innymi naszym świadectwem o Jezusie Chrystusie.
Pomóc może nam w tym pięć kroków tzw. operacji Andrzej:

Krok 1
adwentRozglądamy się wokół siebie, w swoim miejscu pracy, szkole czy w najbliższym środowisku. Nasze codzienne kontakty z bliźnimi są najlepszą okazją do zainteresowania ich Dobrą Nowiną. Pomocna może być spisana na kartce, pocztówce, w kalendarzu lista modlitewna z imionami i nazwiskami osób, o które chcemy się regularnie modlić.

Krok 2
adwentZwracamy się do Boga, ponieważ poprzez modlitwę Bóg zmienia człowieka. Chcemy modlić się o tych ludzi, ale także o nas samych, aby Bóg darował nam możliwość i okazję do okazywania miłości i świadczenia o Jezusie. Pomocna może być w tym grupa modlitewna.

Krok 3
adwentSzukamy możliwości pogłębiania naszych, często bardzo powierzchownych, relacji z ludźmi, którzy "stoją na zewnątrz". Warto jest poświęcić swój czas i zainteresować się drugim człowiekiem. Jedynie wtedy możemy go poznawać i jego często skrywane czy pełne wątpliwości poszukiwania Boga.

Krok 4
adwentWychodzimy do ludzi, którzy stali się nam bliscy z konkretnym zaproszeniem. Bóg chce dać nam odwagę do podjęcia tego kroku i na pewno tak uczyni – zaufaj Mu w tym!


Krok 5
adwentTroszczymy się o tych, którzy interesują się ewangelią, powierzają swoje życie Jezusowi, pytają o wiarę. Nadal modlimy się o tych, dla których to trudny temat, którzy nie wykazują zainteresowania i pozostajemy z nimi w kontakcie.


rys. M. Żerański
 

Copyrights 2010: InnyAdwent.pl; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.